Lordicon

Lordicon

Jeden projekt oraz wiele zróżniocowanych zadań: przygotowanie strony WWW, napisanie odtwarzacza dla animacji, stworzenie wtyczki dla WordPress-a.

Moja nowa strona

Moja nowa strona

Moja strona internetowa doczekała się w ostatnim czasie nie małej rewolucji. Zmieniło się prawie wszystko. Przygotowałem nowy szablon, zmieniłem oprogramowanie, pożegnałem się ze starym hostingiem. Po co to wszystko?

Google PageSpeed Insights - Jak uzyskać 100/100?

Google PageSpeed Insights - Jak uzyskać 100/100?

Google PageSpeed Insights to narzędzie, które pozwala w pewnym stopniu ocenić jakość wykonania oraz działania strony internetowej. Moim zdaniem jest to całkiem uzasadnione. Za pomocą usługi, po podaniu odnośnika witryny, możemy wykonać szereg testów.

Jekyll - Tworzenie stron internetowych

Jekyll - Tworzenie stron internetowych

Jekyll jest technologią wspomagającą tworzenie statycznych stron internetowych. Pozwala zbudować kompletną witrynę na podstawie wielu małych plików zawierających wpisy, pliki multimedialne oraz definicję samego szablonu graficznego. Tutaj właśnie widzimy jedne z największych zalet tego systemu.

Baszczewska.pl

Baszczewska.pl

Strona internetowa jest doskonałym sposobem na wypromowanie się. Dzięki witrynie można przedstawić swoją twórczość, zainteresowania czy też ofertę. Jeśli w jej ramach opublikujemy portfolio będzie to świetne uzupełnienie Curriculum Vitae.

Pytam Doktora

Pytam Doktora

Jest branża, która będzie się bardzo dynamicznie rozwijać. To pewne. E-medycyna pozwala pacjentom szybko zasięgnąć konsultacji specjalisty. Natomiast lekarzom pracować z dowolnego miejsca na świecie. Mam tą dużą przyjemność, że ostatnio mogłem uczestniczyć w realizacji projektu z tej dziedziny.

Wyjątkowy Tort

Wyjątkowy Tort

Tym razem chciałem zaprezentować projekt mojego autorstwa z dziedziny handlu elektronicznego (ang. e-commerce).

Nie martw się

Nie martw się

W ramach swojej pracy tworzę różne strony internetowe. Często są to duże portale, powstałe w oparciu o autorskie oprogramowanie. Portal niemartwsie.pl jest tutaj doskonałym przykładem.

Nowa droga życia!

Nowa droga życia!

Mam za sobą cudowny dzień. Jestem wyjątkowo szczęśliwy. Od 11 lipca mam wspaniałą żonę. Wspólnie realizujemy nasze marzenia. Chyba muszę dodać, że idzie nam to całkiem dobrze. Mam nadzieję, że każdy następny rok, rocznica, będą dostarczać nam takich pozytywnych wrażeń.

Laguna – Kalkulator

Laguna – Kalkulator

Tym razem prezentuję wykonaną przeze mnie aplikację dedykowaną komputerom stacjonarnym (Windows) oraz urządzeniom mobilnym (Android).

Istotne.pl – Rozbudowany portal dla wielu miast

Istotne.pl – Rozbudowany portal dla wielu miast

W ostatnim czasie nie publikuję za dużo wpisów. Nie oznacza to w cale, że nie mam się czym pochwalić. Wręcz przeciwnie. Natłok zleceń oraz pomysłów uniemożliwia mi nie tylko publikowanie notek związanych z branżą jak i regularne aktualizowanie portfolio.

Optiprod – oprogramowanie produkcyjne

Optiprod – oprogramowanie produkcyjne

W tym roku powierzono mi wiele ciekawych projektów. Optiprod z pewnością jest jednym z nich. Oprogramowanie powstało z myślą o rodzimym przedsiębiorstwie (Kapelańczyk) zajmującym się metaloplastyką. Przygotowane przeze mnie narzędzie wspiera wiele procesów związanych z realizacją zamówień w obrębie działu produkcji.