Pytam Doktora

Pytam Doktora

Jest branża, która będzie się bardzo dynamicznie rozwijać. To pewne. E-medycyna pozwala pacjentom szybko zasięgnąć konsultacji specjalisty. Natomiast lekarzom pracować z dowolnego miejsca na świecie. Mam tą dużą przyjemność, że ostatnio mogłem uczestniczyć w realizacji projektu z tej dziedziny.

Dla Klienta przygotowałem portal PytamDoktora.pl. Jest to portal wychodzący naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy mogą zasięgnąć porady lekarza bez wychodzenia z domu. Mają ku temu wiele narzędzi, które przygotowałem. Mogą wysłać wiadomość tekstową, dołączyć wyniki badań. Po opłaceniu zamówienia wybrany specjalista udzieli wyczerpującej odpowiedzi. To nie wszystko. W tym projekcie również wdrożyłem komunikator, w ramach którego dwie strony mogą ze sobą swobodnie porozmawiać albo popisać w zależności od wybranej metody. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zarówno pacjent jak i lekarz widzieli się nawzajem. To wszystko działa bezpośrednio w przeglądarce. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek. Świetnie. Prawda?

Funkcjonalności wspierające biznes

Przygotowany przeze mnie portal zawiera wiele funkcjonalności, które pozwalają świadczyć usługę na wysokim poziomie w sposób bardzo zautomatyzowany. Specjaliści mogą określić swoje harmonogramy, na podstawie których kolejno klienci mogą zapisywać się na konsultacje. To wyrafinowany mechanizm, w którym można wyznaczyć w ramach dostępności nie tylko konkretne daty, ale i dni, godziny w ramach wskazanych przedziałów czasowych.

Wszystkie strony w portalu otrzymują stosowne powiadomienia związane z przebiegiem zamówienia. Specjaliści ponadto są informowani o określonych zdarzeniach za pośrednictwem powiadomień SMS.

Administrator portalu dysponuje natomiast funkcjonalnościami umożliwiającymi łatwe rozliczanie kontrahentów. W wielu miejscach priorytetem była automatyzacja. Ta pozwoliła nawet zwracać środki Klientom, którzy nie mogli skorzystać z zamówionych usług.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty portalu.

Technologie – programista www

Portal napędzany jest przez szereg dojrzałych technologii. Po stronie klasycznej witryny mamy do czynienia z językiem php oraz ostatnio odkrytym przeze mnie cms-em October CMS. Muszę przyznać, że dawno żadna technologia nie wzbudzała u mnie takiego entuzjazmu! To fantastyczne narzędzie, które można łatwo rozbudować o dodatkowe funkcjonalności. Zresztą robiłem to już w kilku projektach. Przy tym wszystkim pod maską mamy do dyspozycji doskonały framework: Laravel. Poszukujesz programisty z doświadczeniem w tych technologiach? Zapraszam.

Wspominałem uprzednio o komunikatorze, który stanowi tutaj nie rozłączną część projektu. Tak. Ten również od podstaw został przeze mnie przygotowany z wykorzystaniem serwera node.js standardu WebRTC oraz biblioteki PeerJS. Jeśli masz pomysł na biznes, stronę która wymaga interakcji z użytkownikami w czasie rzeczywistym nic nie stoi na przeszkodzie byśmy wspólnie taką przygotowali.

Muszę dodać, że w tym zleceniu odpowiadałem również za przygotowanie projektu graficznego. Najzwyczajniej w świecie. Lubię czasami się oderwać od kodu źródłowego i porysować, po projektować w programie graficznym. Multidyscyplinarność to ogromna zaleta. Prawda?

Komentarze

  • plox08-07-2016

    OctoberCMS i Laravel. Też polecam :)

Chcę dodać komentarz