Laguna – Kalkulator

Laguna – Kalkulator

Tym razem prezentuję wykonaną przeze mnie aplikację dedykowaną komputerom stacjonarnym (Windows) oraz urządzeniom mobilnym (Android). Jest to kalkulator. Dość złożony. Składa się z dwóch odrębnych aplikacji. Panelu administracyjnego oraz klienta. Oprogramowanie zostało przygotowane na zamówienie dla fabryki Laguna.

Jak rozwiązać problem Klienta? Przygotuj mu do tego aplikację!

Przygotowany kalkulator posiada dużą wartość dodaną. Klienci (tutaj stolarze) korzystający z produktów marki Laguna, za jego pomocą mogą być na bieżąco z nowościami firmy. Wystarczy, że zainstalują oprogramowanie na posiadanym przez siebie urządzeniu. Może być to zarówno klasyczny komputer stacjonarny jak i tablet. Program na tych dwóch różnych urządzeniach wygląda identycznie, jest równie funkcjonalny oraz prosty w użyciu. Po jego instalacji oraz uprzednim zalogowaniu się / założeniu i aktywowaniu konta, użytkownik zyskuje dostęp do bazy danych produktów.

Przechodząc przez drzewo kategorii i wybierając interesujący go produkt, może uruchomić dedykowany kreator. W jego obrębie podaje wymiary zabudowy, jej układ (za pomocą prostego w użyciu graficznego narzędzia) oraz kolejno dodatkowe zmienne. Na podstawie tych danych, realizowany jest skomplikowany algorytm, który może być unikalny na potrzeby każdego z produktów. W wyniku jego działania stolarz otrzymuje kompletny podgląd zamówienia na dany produkt, w którym określone wartości są już precyzyjnie wyliczone. Dokument zawiera wizualizację oraz dodatkowe informacje na temat niezbędnych elementów do złożenia produktu oraz listę tych opcjonalnych, które mogą być przez klienta dodatkowo zamówione.

Tak wygenerowany dokument może być zapisany do pliku PDF oraz kolejno wysłany przedstawicielowi handlowemu. Dla stolarza jest to pomocne narzędzie. Umożliwia przygotowanie zamówienia na spersonalizowany produkt w kilka minut, równocześnie zwalniając go z konieczności obliczania wszystkiego samodzielnie oraz zapoznawania się ze złożonymi instrukcjami.

Takie narzędzie doskonale realizuje swój cel marketingowy: upraszcza życie klientom oraz w atrakcyjny sposób prezentuje markę.

Panel administracyjny

Aplikacja dedykowana końcowym klientom stanowi wyłącznie część tego projektu. Co najmniej równie ważnym elementem jest panel administracyjny, który umożliwia zarządzanie kategoriami, produktami oraz użytkownikami. Administrator za pomocą tego narzędzia może zaktualizować oraz udostępnić bazę danych produktów, która kolejno zostanie pobrana przez użytkowników przy najbliższym uruchomieniu, jeśli Ci będą posiadali dostęp do internetu (program działa również offline).

Przygotowany przeze mnie panel administracyjny ma wyjątkową cechę. Umożliwia tworzenie nowego oprogramowania (definiowania algorytmów) bezpośrednio z jego poziomu. Ta wyjątkowa cecha umożliwia zamawiającemu definiowanie wsparcia dla różnego typu produktów, których nie posiadał oraz nie przewidywał w swojej ofercie. Wystarczy tutaj podstawowa znajomość języka skryptowego JavaScript. Jako, że pojedynczy skrypt może być współdzielony przez wiele różniących się od siebie produktów jego obsługa wymaga wyłącznie minimalnych umiejętności technicznych.

Administrator w ramach tego narzędzia posiada również dostęp do statystyk klientów. Widzi z jakich produktów korzystają oraz w jaki sposób.

Technologie

Aby zapewnić przenośność pomiędzy różnego typu urządzeniami skorzystałem tutaj z bibliotek Qt. Interfejs bazuje na technologii Qt Quick. Ciekawie prezentuje się również panel administracyjny, do którego powstania wykorzystałem framework Phalcon. Ze względu na wydajność tej technologii zamierzam ją wykorzystywać w moich przyszłych projektach internetowych.

Komentarze

  • FILIPECZEK04-08-2015

    KIEDY WERSJA NA IOS?

  • Marcin Baszczewski17-08-2015

    Zapewne kiedy Klienci wyrażą znaczące zapotrzebowanie na wersję dedykowaną tej platformie.

Chcę dodać komentarz