Istotne.pl – Rozbudowany portal dla wielu miast

Istotne.pl – Rozbudowany portal dla wielu miast

W ostatnim czasie nie publikuję za dużo wpisów. Nie oznacza to w cale, że nie mam się czym pochwalić. Wręcz przeciwnie. Natłok zleceń oraz pomysłów uniemożliwia mi nie tylko publikowanie notek związanych z branżą jak i regularne aktualizowanie portfolio. W ostatnich tygodniach tworzyłem wiele aplikacji dedykowanych urządzeniom mobilnym, komputerom stacjonarnym jak i przeglądarkom. Jako programista cały czas rozwijam swoje zainteresowania i poszerzam horyzonty. Ostatnio dużo czasu poświęciłem językowi Zephir, oraz technologii Polymer. Aby nie odbiegać za bardzo od tematu chciałem przedstawić jeden z projektów realizowanych na przełomie ostatnich miesięcy.

Tworzenie portali www

Portal istotne.pl nie jest nowym projektem. To duża witryna dostarczająca informacje z regionu, dla wspieranych miast. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności zgromadziła sporą społeczność wiernych internautów. Każdego dnia tysiące ludzi ją odwiedza, aby przeczytać co nowego słychać, podyskutować na forum, czy też zapoznać się z ogłoszeniami internautów. To raptem zalążek funkcjonalności. Czytelnikom udostępniono również bazę firm, rankingi, galerie, dostęp do kamer online i nie tylko.

W starym skrypcie portalu dało się odczuć upływ czasu. Moja rola w projekcie polegała na przygotowaniu nowego oprogramowania, które oferowało by wyższą jakość, większą wydajność, ładniejszą szatę, zgodność z bieżącymi trendami, ale przede wszystkim elastyczność pod kątem rozbudowy o nowe funkcjonalności. Świetnie sprawdziła się tutaj technologia mojego autorstwa: Sandbox CMS.

Dostosowanie gotowego CMS-a do potrzeb projektu umożliwiło wydanie nowej wersji portalu, w znacznie szybszym czasie, aniżeli miało by to miejsce przy tworzeniu wszystkiego od zera. Co najważniejsze wdrożone funkcjonalności są napędzane bezpośrednio przez silnik strony. Forum nie jest tutaj osobną aplikacją postawioną obok. Podobnie jak system zamówień. Całość jest z sobą doskonale zintegrowana. Administrator portalu może zarządzać wszystkimi usługami z poziomu przystępnego panelu administracyjnego.

Przy okazji tworzenia oprogramowania brałem również udział w tworzeniu projektu graficznego. Kluczowym zadaniem było zadbanie tutaj o responsywność. Mimo obfitej ilości oraz różnorodności treści na stronie, witryna doskonale prezentuje się na urządzeniach mobilnych. Tabletach oraz smartfonach.

Programista www do wynajęcia

Masz podobny projekt? A może chciałbyś przygotować całkiem inną stronę internetową? Jestem do Twojej dyspozycji. Zapraszam do współpracy.

Komentarze

Brak komentarzy. Może dodasz pierwszy?

Chcę dodać komentarz