Baszczewska.pl

Baszczewska.pl

Strona internetowa jest doskonałym sposobem na wypromowanie się. Dzięki witrynie można przedstawić swoją twórczość, zainteresowania czy też ofertę. Jeśli w jej ramach opublikujemy portfolio będzie to świetne uzupełnienie Curriculum Vitae.

W ostatnim czasie wykorzystałem swoje umiejętności aby pomóc bliskiej osobie. Przygotowałem prostą stronę internetową dla mojej Żony. W chwili obecnej strona pełni rolę wizytówki. Przedstawia ścieżkę kariery zawodowej, zdobyte doświadczenie. Możliwe, że w nie dalekiej przyszłości popracujemy również nad blogiem, który dotyczyłby ogólnie dziedziny Human Resources.

Zrzut ekranu

Baszczewska.pl

Jekyll

Nie byłbym sobą gdybym i w tym, nawet drobnych projekcie nie chciał nauczyć się czegoś nowego. Przygotowana strona jest w pełni statyczna. Przynajmniej dla serwera. Do jej stworzenia wykorzystałem narzędzie Jekyll. W skrócie: pozwoliło mi to jako programiście opisać witrynę, jej szablon, określone wpisy w wielu małych plikach. Kiedy potrzebuję nanieść aktualizację, modyfikuję tylko pojedynczy plik na dysku w przyjaznej dla oka notacji (Markdown). Kolejno uruchamiam komendę generatora i po chwili uzyskuję witrynę gotową do zamieszczenia na serwerze. Postaram się o tym procesie oraz o jego zaletach napisać w przyszłości.

Komentarze

Brak komentarzy. Może dodasz pierwszy?

Chcę dodać komentarz