Tennis Serve Radar Pro

Tennis Serve Radar Pro

Ostatnio realizuję coraz więcej projektów dla systemu operacyjnego Android. Chciałbym się pochwalić jednym z nich. Tennis Serve Radar Pro jest małym programem, który pozwoli amatorom tenisa ziemnego oszacować szybkość swojego serwisu. Dzięki mojej aplikacji jest to możliwe bez posiadania kosztownego radaru oraz sprzętu dedykowanego zawodowcom. Wystarczy w tym celu prosty telefon, bądź tablet. Obsługa programu jest banalna. Użytkownik nagrywa, bądź wybiera przygotowany już materiał wideo, na którym zaserwowano piłkę. Kolejno w oparciu o film oznacza moment uderzenia rakietą piłki oraz jej odbicia od kortu. Program wychodzi tutaj naprzeciw użytkownikom i rysuje wykres widma dźwięku, na którym te zdarzenia są bardzo widoczne. Po tym etapie gracz określa punkty odbić piłki na podglądzie kortu. Opcjonalnie może podać wzrost.
Im dokładniejsze będą dane na wejściu, tym oszacowana szybkość serwisu będzie bardziej zbliżona do rzeczywistej.

Od strony technicznej nie był to złożony projekt, z drobnym małym wyjątkiem. Narysowanie widma dźwięku do najprostszych zadań nie należy. W szczególności jeśli mamy zapewnić wsparcie dla wszystkich obsługiwanych w systemie formatów multimediów. Z pomocą przychodzi tutaj jednak doskonałe API systemu. Jako programista Android mogłem skorzystać z niskopoziomowego dostępu do multimediów, dzięki czemu nie musiałem się martwić o ich samodzielne dekodowanie. Dzięki temu relatywnie łatwo wydobyłem kanał z dźwiękiem, a kolejno przetworzyłem PCM (ang. Pulse Code Modulation) do postaci, w której widmo wyglądało poprawnie oraz czytelnie.

Masz pomysł na własną aplikację mobilną? Chętnie ją dla Ciebie wykonam.

Komentarze

  • nick_t06-04-2014

    To nie jest widmo fali, a po prostu wykres fali. Błąd wali po oczach każdego, kto miał choć elementarny kurs przetwarzania sygnałów. Ogólnie bardzo ciekawa aplikacja.
    Pozdrawiam.

Chcę dodać komentarz