Fixed on Games – Oprogramowanie dla portalu o grach

Fixed on Games – Oprogramowanie dla portalu o grach

Jakiś czas temu prezentowałem mój autorski CMS. Teraz chciałbym przedstawić jedną ze stron internetowych, która została wdrożona za jego pomocą. Fixed on Games jest portalem tworzonym przez graczy, dla graczy. Nieważne z jakiej platformy do grania korzystasz. Powinieneś znaleźć tutaj coś dla siebie. Społecznościowy charakter portalu pozwoli Ci poznać osoby, które grają w podobne gry oraz posługują się tym samym językiem co Ty. W portalu nie tylko możesz prowadzić dyskusje w obrębie już utworzonych gier, ale i zakładać własne grupy im poświęcone. Masz możliwość zbudowania oraz zarządzania własną tematyczną społecznością. W obrębie serwisu możesz również śledzić co słychać u Twoich znajomych. Serdecznie zapraszam.

Programista PHP oraz grafik w jednym?

W ramach projektu pełniłem rolę nie tylko programisty, ale również (na życzenie klienta) grafika. Szablon, który widzicie przygotowałem w pełni samodzielnie. Podczas jego projektowania zależało mi na lekkiej, czytelnej oraz nowoczesnej formie. Dużo czasu poświęciłem na przemyślenie układu strony, który miał charakteryzować się możliwie jak największą użytecznością. Myślę, że wyszedłem tutaj obronną ręką. Design nie przytłacza ilością prezentowanych jednocześnie informacji. Konsekwentnie wykorzystuje wzorce, z którymi internauci mieli już okazję się zaznajomić.

Największym wyzwaniem było tutaj przygotowanie samego oprogramowania. Jako programista php stanąłem przed dylematem, czy skorzystać z gotowego CMS-a i rozbudować go za pomocą modułów o dodatkowe funkcjonalności, czy też przygotować dedykowane oprogramowanie. Nie jestem zwolennikiem wynajdywania koła na nowo. Kiedy to możliwe korzystam ze sprawdzonych, dojrzałych rozwiązań. Dla tego konkretnie projektu postanowiłem jednak przygotować autorski skrypt. Wymagania klienta związane z funkcjonalnością oraz obsługą portalu zdecydowanie przemawiały za tym wariantem. Nie oznacza to wcale, że wszystko było tworzone od zera. Współczesne oprogramowanie budowane jest ze sprawdzonych „klocków” (szkieletów programistycznych, ang. framework). Jako freelancer często sięgam po takie elementy by zbudować coś nowego. W rezultacie portal jest obsługiwany przez mój autorski CMS bazujący na frameworku Kohana.

Komentarze

Brak komentarzy. Może dodasz pierwszy?

Chcę dodać komentarz