Ewidencja odpadów

Ewidencja odpadów

Ewidencję odpadów przygotowałem dla Wydawcnitwa Verlag Dashofer. Jestem bardzo zadowolony z siebie, że udało mi się zrealizować ten projekt na satysfakcjonującym poziomie. Był to jeden z największych projektów, które dotychczas realizowałem. Na jego potrzeby przygotowałem wiele dodatkowych bibliotek oraz narzędzi, które przy drobnych modyfikacjach znajdą zastosowanie również w przyszłości. Kilka miesięcy, które poświęciłem na przygotowanie tego programu, nauczyły mnie bardzo wartościowej rzeczy: muszę znacznie rozsądniej podchodzić do harmonogramu.

Program posiada modułową budowę. Dodatkowe funkcjonalności mogą być dodawane do niego za pośrednictwem wtyczek i przygotowanego w tym celu API. Każda wtyczka oferuje szereg katalogów danych oraz raportów, które za jej pośrednictwem mogą być generowane. Użytkownicy łatwo mogą się przełączać pomiędzy dostępnymi modułami, ale również wybrać na przyszłość moduł domyślny.

Program posiada sporo funkcjonalności. Przekłada się to chociażby na strukturę bazy danych, która liczy obecnie ponad 80 tabel. Uwierzcie mi, że w tej dziedzinie problemowej to absolutne minimum. Dodatkowo, w ramach zlecenia, przygotowałem narzędzie umożliwiające tworzenie oraz wczytywanie kopii zapasowych, generator kluczy produktów, oraz profesjonalny instalator.

Ewidencja odpadów doczekała się w międzyczasie już kilku aktualizacji. Mam nadzieję, że nasza współpraca dalej będzie się dobrze układała.

Moduły

Odpady – w danym module możliwe jest prowadzenie ilościowej oraz jakościowej ewidencji odpadów. Użytkownicy dysponują pełną historią zaksięgowanych odpadów, ich pochodzenia oraz metod zagospodarowania. W bazie przechowywane są dane dotyczące posiadaczy odpadów, stawek składowania odpadów na przełomie lat, odpadów, metod unieszkodliwiania/odzysku, składowisk odpadów, miejsc oraz instalacji do unieszkodliwiania czy zezwoleń. Moduł jest aktualizowany pod kątem obowiązujących przepisów. W ramach tego modułu możliwe jest wygenerowanie ponad 35 dokumentów. Znajdują się wśród nich raporty, które są udostępniane odpowiednim urzędom/klientom. Inne posiadają charakter statystyczny/pomocniczy.

Osady ściekowe – kolejny ewidencyjny moduł. Posiada swoje własne katalogi danych. Umożliwia utworzenie dedykowanych dokumentów.

Opakowania – umożliwia ewidencję opakowań, ale również odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Moduł umożliwia wygenerowanie wielu dokumentów.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – umożliwia ewidencję danych tego typu oraz tworzenie różnego typu raportów, zestawień, zaświadczeń.

Umowy cywilno-prawne – jest to pomocniczy moduł umożliwiający tworzenie umów na podstawie wybranych kryteriów.

Faktury – za pomocą tego modułu jest możliwe przygotowywanie faktur. Program wspomaga automatyczne uzupełnianie faktur pod kątem dokonanego zagospodarowania/przyjęcia odpadów.

Komentarze

 • Maciej Grześkowiak06-05-2016

  Witam
  Czy, gdzie ( i za ile ) jest dostępny do kupienia ten Produkt?
  Pozdrawiam
  Maciej Grześkowiak

 • Marcin Baszczewski22-05-2016

  Aplikacja została przygotowana dla wydawnictwa Verlag Dashofer. Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy. Nie znam szczegółów co do ceny aplikacji i sposobu dystrybucji.

Chcę dodać komentarz