Proces współpracy

Potrzebujesz dedykowane oprogramowanie? A może masz pomysł na e-usługę? Świetnie trafiłeś. Z przyjemnością Ci pomogę. Na początek zobacz jak będzie wyglądała nasza współpraca. Poznasz proces inżynieryjny, w którym wytwarzam oprogramowanie. Przekonasz się dlaczego takie działania sprawdzą się również w Twoim zleceniu.

 • Proces współpracy
 • Zanim rozpoczniemy prace programistyczne musimy przygotować specyfikację wymagań – formalny dokument, który będzie zawierał informacje co i w jakim zakresie zostanie dla Ciebie wykonane. Bez specyfikacji wymagań niestety nie będę w stanie dokonać dokładnej wyceny.

  Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.

  Drucker Peter

  Nie martw się. W razie potrzeby pomogę Ci przygotować wszystkie formalne dokumenty.

Jak pracuję

Większość projektów informatycznych realizuję zgodnie z modelem kaskadowym. Nie bez powodu. Jest to sprawdzony od dziesięcioleci proces, w którym przechodząc przez kolejne etapy, mogę dostarczyć Klientowi w pełni działający, kompletny produkt. Jest to skuteczny proces, który co prawda wymaga świadomości Zamawiającego co dokładnie chce otrzymać, ale równocześnie umożliwia zamknięcie projektu w zaplanowanym, rozsądnym budżecie.

Zobacz etapy dla naszego projektu w interacyjnym modelu kaskadowym:

 • Planowanie oraz analiza

  Na tym etapie potrzebuję Twojego aktywnego udziału. Twój projekt powinniśmy dokładnie omówić tak aby określić jego cele oraz zadania. Nie jest to łatwy etap i będzie wymagał zapewne wielu iteracji. Na sam koniec otrzymamy jednak kompletną specyfikację wymagań, która umożliwi dokonanie ostatecznej wyceny i przystąpienie do projektowania.

 • Projektowanie

  Mimo otrzymania specyfikacji wymagań przede mną nadal wiele zadań analitycznych. Przemyślę Twój projekt aby wybrać dla niego najlepsze pomysły. Przygotuję dokumentację dla niezbędnych struktur, oraz decyzji projektowych. Zgodnie z ukończoną specjalizacją studiów mam doświadczenie z inżynierią oprogramowania.

 • Wytwarzanie

  Tutaj na poważnie przystępuję do programowania. Zgodnie z naszą specyfikacją dodaję do realizowanego projektu kolejne funkcjonalności. Zgodnie ze sztuką korzystam z wzorców projektowych. Wdrożone przeze mnie elementy będą posiadały wysoką jakość oraz użyteczność.

 • Testowanie

  Setki godzin pracy przyniosły efekty. Projekt posiada już swoją pełną funkcjonalność. Wszystkie wymagania zawarte w specyfikacji zostały spełnione. To już prawie meta. Zapoznaj się dokładnie z tym, co dla Ciebie przygotowałem. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Możemy się teraz skupić na ostatnich szlifach i korektach, wszystko po to, aby Twój projekt błyszczał. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi, daj mi o nich znać. Na tym etapie oczekuję Twojej akceptacji. Wszystko jest w porządku? Dopiero teraz wystawiam Ci rachunek na pozostałą kwotę zlecenia.

 • Wdrożenie oraz utrzymanie

  Być może będziesz również zainteresowany wdrożeniem Twoich pracowników do przygotowanego oprogramowania? Nie ma problemu. Mogę przeprowadzić sesję, na której omówię obsługę oraz udostępnię instrukcję dla przygotowanego oprogramowania.

Twój projekt jest inny? W jego trakcie będą mogły zmieniać się wymagania? Jego realizacja potrwa wiele miesięcy? Potrzebujesz większej elastyczności? Nie ma sprawy. Do tego przedsięwzięcia musimy podejść inaczej, np. zgodnie z modelem przyrostowym. Podzielimy go na kilka mniejszych części, gdzie kolejne będziemy definiowali oraz wyceniali już w trakcie. Skontaktuj się ze mną po szczegóły.

Uwaga

Bez Twojego zaangażowania projekt nie powstanie. Pracę rozpoczynam zawsze po podpisaniu umowy oraz otrzymaniu zaliczki.

Dalsza współpraca

Musisz wiedzieć, że dla złożonego projektu informatycznego, trudno wypracować idealne rozwiązanie w ramach pojedynczej iteracji. Wiele dodatkowych pomysłów oraz uwag dotyczących przygotowanego produktu, pojawi się z czasem. Dłuższe obcowanie z oprogramowaniem oraz informacje zwrotne od Klientów, pozwalają określić plan co można by jeszcze udoskonalić. To dla mnie ważne. Dlatego lubię pozostawać z moimi klientami w kontakcie. Wierzę, że najlepsze efekty przynosi długoterminowa współpraca zbudowana na zaufaniu.

 • Masz nowe pomysły? Potrzebujesz czegoś więcej? Również w przyszłości będę do Twojej dyspozycji, w celu prowadzenia dalszych prac.

  Co jeśli pojawi się usterka w przygotowanym oprogramowaniu? Nie martw się. Pomogę ją załatać.

  Oczekujesz pełnej niezawodności projektu? Mam do zaoferowania dodatkową gwarancję.

  Mogę również zadbać o hosting Twojej małej aplikacji.

 • Cytat - dobry programista